استایل, دکوراسیون, سبک زندگی, عمومی

رنگ سال ۲۰۲۱

رنگ زرد

هر سال میبینیم که یک رنگ خاص یا ترکیب چند رنگ در استایل و دکوراسیون ترند و مد میشوند. در این مقاله رنگ سال ۲۰۲۱ را بررسی میکنیم. همانطور که میدانیم رنگ ها به طور مستقیم در روحیه‌ی ما تاثیر میگذارند. در سالی که گذشت بیماری کرونا باعث ایجاد ناامیدی در جهان شد. پس همانطور که حدس میزنید انتخاب رنگ امسال اهمیتی بیش از پیش خواهد داشت.

رنگ سال

رنگ سال

رنگ سال 2021

موسسه ی پنتون معتبرترین موسسه ی رنگ در دنیا است. این موسسه امسال رنگ طوسی تیره و خنثی  (Ultimate Gray )و زرد درخشان(Illuminating) را به عنوان رنگ های سال 2021 اعلام کرد.

رنگ زرد و طوسی در استایل

رنگ زرد و طوسی در استایل

کد رنگ سال 2021

خاکستری تیره و خنثی (Ultimate Gray ) با کد Pantone ۱۷-۵۱۰۴ و زرد روشن( Illuminating) با کد Pantone ۱۳-۰۶۴۷ رنگ سال ۲۰۲۱ هستند.

https://www.pantone.com/

کد رنگ سال

کد رنگ سال

علت انتخاب رنگ سال 2021

در ۲۲ سال گذشته این نخستین بار است که دو رنگ مستقل به عنوان رنگ سال مؤسسه پنتون انتخاب می‌شوند. برای اولین بار یک رنگ از طیف خاکستری در این انتخاب است و رنگ زرد برای بار دوم انتخاب شده است. رنگ زرد بار اول در سال ۲۰۰۹ انتخاب شده بود.

موسسه ی پنتون این دو رنگ را نماد استقامت و امیدواری معرفی کرده است.ترکیب این دو رنگ گویای آن است که روزنه ی امید را در شرایطی که کرونا در دنیا به وجود آورده،برای ما باز می کند هم چنین نشان می دهد چگونه عناصر مختلف برای حمایت از یک دیگر در کنار هم قرار می گیرند.

رنگ زرد نماد استقامت و امیدواری

رنگ زرد نماد استقامت و امیدواری

با توجه به اینکه گفته می‌شود رنگ خاکستری با خلق و خوی منفی مانند غم، ترس و ناامیدی مرتبط است، انتخاب رنگ خاکستری شاید اندکی پیچیده به نظر برسد اما پنتون اعلام کرد این یک سایه خاکستری متوسط است و نه سایه‌ای سنگین و به دلیل کیفیت مقاومت و قابلیت اطمینان آن انتخاب شده است.

ترکیب رنگ زرد و خاکستری در استایل دکوراسیون

ترکیب رنگ زرد و خاکستری در استایل دکوراسیون

سال ۲۰۲۰ سال سخت و آشفته‌ای در تمام دنیا بود، بنابراین عجیب نیست که مؤسسه رنگ پنتون دو رنگ را به عنوان رنگ سال انتخاب کرده است، این انتخاب نشان دهنده بلاتکلیفی نیست بلکه می‌تواند یک استعاره باشد: نور انتهای تونل!

لوری پرسمن، معاون رئیس مؤسسه رنگ پنتون گفت: هیچ رنگی نمی‌تواند معنای لحظه را درک کند؛ همه ما فهمیدیم که به تنهایی نمی‌توانیم این کار را انجام دهیم. همه ما درک عمیق‌تری از چگونگی نیاز به یکدیگر و حمایت عاطفی و امید داریم. این ترکیبی است که بیانگر انعطاف پذیری، خوش بینی و امید و مثبتی است که ما نیاز داریم.

رنگ زرد

رنگ زرد

 

ویژگی رنگ زرد و خاکستری:

رنگ زرد روشن انتخاب شده توسط موسسه ی پنتون،یک زرد درخشان،سر زنده و با نشاط است؛رنگی گرم و سرشار از انرژی خورشید.

همین ویژگی باعث شده تا رنگ زرد انتخاب مناسبی برای رنگ سال ۲۰۲۱ باشد. زیرا تمام مردم در شرایطی که دنیا درگیر ویروس کرونا است به امیدواری نیاز دارند.

رنگ زرد یکی از رنگهای گرم و جز رنگهای اصلی محسوب می‌شود، از نظر طیفی، رنگ زرد میان نارنجی و سبزاست. این رنگ در بیشتر فرهنگ‌ها نمایانگر دانش و معرفت و نشانه‌ی شور جوانی، آفتاب، شادی و گرما است. زرد در طیف‌های مختلف شناخته شده است که از آن جمله رنگ زرد تیره، زرد روشن، زرد لیمویی است هر کدام یک نماد خاص و متفاوتی برای خود دارد، رنگ زرد لیمویی که رنگ سال است، نماد شور و اشتیاق برای زندگی است‌.

ترکیب رنگ زرد و خاکستری در استایل

ترکیب رنگ زرد و خاکستری در استایل

خاکستری به هرگونه طیف از رنگ‌های میان سیاه و سفید گفته می‌شود، نقره‌ای، طوسی، خاکستری روشن و تیره، دودی، سربی و سربی تیره طیف‌های مختلف رنگ خاکستری محسوب می‌شوند.

رنگ خاکستری نمادی ازعناصر جامد قابل اعتماد و جاودانه است که پابه محکمی ایجاد می کند.ابن رنگ احساس بی طرفی، عقل و هوش، آرامش، سازش، آرامش،صرفه‌جویی، خونسردی مقاومت و استواری را به ما تلقین می کند.

ترکیب این دو رنگ کنار هم یک تعادل جذاب را ایجاد می کند.

رنگ خاکستری در استایل

رنگ خاکستری در استایل

 

ترند رنگ سال 2021 در استایل

استفاده از دو رنگ طوسی و زرد در کنار هم همیشه مورد توجه طراحان لباس و استایلیست ها بوده است.

اگر قصد دارید از رنگ سال 2021 در استایلتان استفاده کنید اما علاقه ای به رنگی بودن استایلتان ندارید،میتوانید از اکسسوری های زرد مانند کفش،کیف،دسته کلید،شال،دست بند،گوشواره و…استفاده کنید و در باقی استایلتان ازترنچ کت،بلیرز،پافر یا پالتوی خاکستری استفاده کنید.

استفاده از رنگ های دیگری مثل مشکی و سفید مجاز است و به استایلتان روح می بخشد.

رنگ خاکستری و زرد در استایل

رنگ خاکستری و زرد در استایل

ترندهای رنگ سال 2021 در دکوراسیون داخلی:

ترکیب این دو رنگ نه تنها در فشن،بلکه در دکوراسیون داخلی هم کابرد زیادی دارد.دیزاینرها، معتقدند که طوسی و زرد در کنارهم آرامش و نشاط را القا می کند.

بهتراست که پیش زمینه و رنگ غالب طوسی باشد و جزئیاتی مثل کوسن ها ست‌های ملحفه و حوله، تعدادی گل و گلدان و یا یک تابلوی هنری به رنگ زرد باشد.

استفاده از پرده های زرد یا طوسی هم انتخاب مناسبی می باشد.

در این ترکیب استفاده از تصاویر هندسی در دیوارها،شکل چراغ ها،بافت فرش کف،و حتی الگو های کوسن ها می توانند جلوه ای مدرن به محیط خانه بدهند.

پنتون اشاره می‌کند که لازم نیست از دو رنگ به نسبت مساوی در دکور استفاده شود. توصیه آن‌ها این است که درب ورودی خود را با رنگ زرد روشن کنید. پنتون توضیح می‌دهد: «رنگ‌آمیزی درب ورودی به رنگ زرد روشن، پیامی گرم و خوشامدگویی را ارائه می‌دهد که با رنگ خاکستری محکم و قابل اعتماد در نمای بیرونی پشتیبانی شود»

شما میتوانید شمع شاتی زرد را برای استفاده در دکوراسیون از هنریتو تهیه کنید.

رنگ خاکستری و زرد در دکوراسیون

رنگ خاکستری و زرد در دکوراسیون

هنریتو استارتاپی از ایتوسافت