استایل, سبک زندگی, عمومی

چرا از شانه چوبی استفاده کنیم؟

نرم کنندگی موها با شانه چوبی

چرا از شانه چوبی استفاده کنیم؟

مو یکی از مهمترین شاخصه‌های تأثیرگذار در زیبایی چهره انسان است. موی سالم و شاداب باعث بالا رفتن اعتماد به نفس میشود. یکی از روشهای حفظ زیبایی و مؤثر در سلامت مو است.

برای تأثیر بسزایی در سلامت مو و پوست سر دارد. استفاده از از قدیم تا به امروز رواج داشته و یکی از اصلی‌ترین روشهای حفظ سلامت مو و پوست

سر است. میتواند برای انواع مو مورد استفاده قرار گیرد و با حالت‌های مختلف مو سازگاری دارد.

چرا از شانه چوبی استفاده کنیم؟

چرا از شانه‌های چوبی استفاده کنیم؟

 

شانه چوبی مناسب برای پوست سر

در پاسخ سوال باید گفت: بر خلاف شانه‌های فلزی و یا پلاستیکی، شانه چوبی از لطافت خاصی برخوردار است. باعث حساسیت پوست سر نمیشود و به دنبال آن احتمال شوره، کبودی، خارش و یا زخم شدن پوست سر کمتر است. استفاده از شانه‌های چوبی باعث پراکنده شدن چربی پوست سر شده و آن را ماساژ میدهند.

برای خرید انواع شانه و پین مو اینجا کلیک کنید. 

شانه چوبی مناسب برای پوست سر

شانه‌های چوبی مناسب برای پوست سر

رفع شوره سر با برس چوبی

استفاده از شانه پلاستیکی و یا میتواند باعث آسیبدیدگی پوست سر شود. شانه‌های فلزی بسیار خشن هستند و نیز با پوست سر سازگاری ندارند. یکی از عوامل اصلی ایجاد شوره سر، مشکلات مربوط به حساسیت پوست سر و یا خراشیده و کنده شدن آن توسط شانه‌های مورد استفاده است. از دیگر عوامل کلیدی التهاب پوست سر، بر اثر حساسیت به این شانهها معرفی میشود. شانه چوبی بسیار ملایمتر از شانه‌های دیگر هستند و به دلیل طبیعی بودن جنس آن ایجاد حساسیت در پوست سر توسط شانه چوبی احتمال بسیار کمتری دارد.

رفع شوره سر با برس چوبی

رفع شوره سر با برس چوبی

افزایش رشد مو با استفاده از شانه چوبی

بهترین روش برای افزایش رشد مو، استفاده از شانه مناسب است. شانه‌های فلزی و شانه پلاستیکی باعث آسیبدیدگی موها و پوست سر میشوند. افزایش گردش خون در پوست سر، تأثیر بسیار زیادی بر رسیدن مواد لازم برای رشد به ریشه مو دارد. شانه چوبی یکی از بهترین انتخابها برای ماساژ پوست سر است. با استفاده از ، جریان خون در پوست سر افزایش میابد. افزایش جریان خون در پوست سر باعث رشد سریعتر موها و خواهد شد؛ بنابراین استفاده از شانه چوبی به طور مداوم و کنار گذاشتن شانه‌های دیگر تأثیر زیادی بر روند رشد موها خواهد داشت و این پاسخ بسیار مناسبی به سوال چرا از شانه چوبی استفاده کنیم؟ است.

لینک خرید شانه چوبی دستساز

شانه چوبی ضد الکتریسیته

الکتریسیته ساکن بر اثر اصطکاک مو با شانه‌های فلزی و پلاستیکی به وجود میآید. اگر الکتریسیته مو رفع نشود میتواند با شکننده کردن موها به بدترین دشمن مو تبدیل شود. شانه چوبی باعث ایجاد اصطکاک و الکتریسیته مو نمیشود و بدین ترتیب از آسیبدیدگی موها جلوگیری میکند.

برای خرید انواع شانه و پین مو اینجا کلیک کنید. 

لینک خرید شانه چوبی منبت کاری شده دستساز

نرم کنندگی موها با شانه چوبی

پوست سر در بخشهای مختلف خود غدههایی از چربی دارد. غده‌های چربی سطح پوست سر وظیفه نرم کردن و درخشان سازی موها را برعهده دارند. برای توزیع این چربی ترشح شده از غدههای زیرپوستی برس کشیدن موی سر با شانه مناسب بسیار تأثیرگذار است. با استفاده از شانه چوبی، چربی طبیعی پوست سر، (که برای درخشش و شادابی موها ضروری است.) روی سطح موها به طور یکنواخت توزیع میشود. توزیع یکنواخت چربی سر روی موها از آسیبهای مو مانند موخوره، شکنندگی، شوره و… جلوگیری میکند.

نرم کنندگی موها با شانه چوبی

نرم کنندگی موها با شانه‌ی چوبی

شانه چوبی ضد حساسیت

شانه چوبی ضد حساسیت است و از ایجاد آلرژی جلوگیری میکند. چوب یک ماده طبیعی است. استفاده از چوب حساسیت کمتری به نسبت استفاده از شانه فلزی و یا پلاستیکی در پوست سر ایجاد میکند و احتمال واکنش آلرژیک آن بسیار کم خواهد بود.

شانه چوبی ضد حساسیت

شانه‌‌ی چوبی ضد حساسیت

بهترین شانه برای استفاده همراه سشوار

هنگام استفاده از باد داغ سشوار، شانه‌های فلزی و پلاستیکی گرم میشوند. انتقال این گرما به دست و همچنین انتقال حرارت از شانه به پوست و موی سر باعث ناراحتی دست یا آسیبدیدگی مو، خواهد شد. شانه‌های چوبی داغ نمیشوند و در صورت حرارت دیدن گرما را به دست و یا پوست سر منتقل نمیکنند؛ بنابراین بهترین انتخاب برای شانه کردن مو همراه با سشوار استفاده از شانه چوبی است.

برای خرید انواع شانه و پین مو اینجا کلیک کنید. 

بهترین شانه برای استفاده همراه سشوار

بهترین شانه برای استفاده همراه سشوار

شانه چوبی را چگونه تمیز کنیم؟

برای تمیز کردن شانه‌های چوبی میتوان از روغنهای مفید برای موی سر مانند روغن نارگیل، زیتون و … استفاده کرد. ابتدا روغن را روی شانه ریخته و اجازه دهید تا جذب شود سپس با پارچه مرطوب بهآرامی سطح شانه را پاک نمایید. برای از بین بردن آلودگی‌هایی روی دندانه‌ها و یا سطح شانه از مسواک و یا سمباده‌های بسیار ملایم استفاده کنید. از قرار دادن شانه چوبی در حمام و یا محیط‌هایی مرطوب خودداری نمایید و پس از خیس شدن شانه برای افزایش عمر مفید آن را خشک کنید.

شانه چوبی را چگونه تمیز کنیم؟

شانه‌ی چوبی را چگونه تمیز کنیم؟

برس چوبی، دوستدار طبیعت است. شانه‌های چوبی از ایجاد حساسیت‌های پوستی جلوگیری میکنند و باعث انتشار یکنواخت روغن تولید شده توسط غدههای زیرپوست سر در سطح آن و بر روی موها میشوند. این شانه‌ها از شوره، خشکی، شکنندگی و… در موها جلوگیری میکنند. شانه‌های چوبی را نباید در معرض مستقیم و طولانی مدت آب و یا فضاهای مرطوب مانند حمام قرار داد و برای افزایش کارایی، میتوان آنها را به انواع روغنهای گیاهی مناسب برای تقویت موی سر آغشته کرد.

برای خرید انواع شانه و پین مو اینجا کلیک کنید. 

لینک خرید شانه‌ و پین‌های چوبی

ایتوسافت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.